Kategorie
Kredyt denominowany Sprawy frankowe

Zawieszenie spłaty rat kredytu frankowego

Wstrzymanie obowiązku spłaty rat kredytu frankowego (inaczej: zawieszenie spłaty rat kredytu frankowego) na czas trwania postępowania. To sedno postanowienia Sądu Okręgowego w Legnicy w jednej z prowadzonych przeze mnie spraw frankowych. Co ważne – korzystne dla klientów postanowienie zapadło niespełna miesiąc po złożeniu pozwu przeciwko bankowi. Postanowienie nie jest prawomocne.

Nie mniej istotne jest również to, że bank nie może wypowiedzieć umowy z powodu niespłacania rat przez klientów. To również wynika wprost z postanowienia sądu, w którym zawarty został zakaz wypowiadania umowy przez bank. W konsekwencji nie ma ryzyka, że z powodu niespłacania rat bank wypowie klientom umowę i zażąda zapłaty całego zobowiązania.

Dlaczego zawieszenie spłaty rat kredytu frankowego na czas trwania postępowania jest tak istotne?

Sprawy dotyczące kredytów frankowych trwają latami, a bankom na ogół nie zależy na tym, by szybko się kończyły. Częstą praktyką jest składanie przez kancelarie reprezentujące banki mnóstwa dokumentów (liczących nierzadko po kilkaset stron). Nagminnie w tego typu sprawach składane są również liczne wnioski dowodowe, nie mające większego znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy. Banki wnioskują np. o przesłuchanie pracowników centrali banku, którzy z konkretnymi klientami i zawieraną przez nich umową kredytową nie mieli w ogóle do czynienia. Wszystko to skutkuje niezwykle długotrwałym postępowaniem. 

Uzyskanie korzystnego dla klientów rozstrzygnięcia, wstrzymującego obowiązek spłaty rat kredytu już na samym początku postępowania, nabiera w takich warunkach szczególnego znaczenia. Bankowi przestaje się opłacać przedłużanie postępowania, a klienci już na starcie uzyskują realną ochronę swoich praw.

Masz kredyt frankowy?

Prawdopodobnie możesz się od niego uwolnić!

Przekonaj się przesyłając umowę kredytową do bezpłatnej analizy.

Bezpłatna analiza prawna

Bezpłatnie wykonam analizę prawną Twojej i zweryfikuję podstawy do dochodzenia roszczeń.

Prześlij skan Twojej umowy kredytowej na adres:

kancelaria@sprawychf.pl

Chcesz najpierw porozmawiać?

Zamów rozmowę telefoniczną!

Osobiście oddzwonię do Ciebie najszybciej, jak będzie to możliwe.

    …zapoznaj się z pełną ofertą pomocy prawnej w sprawach tzw. “kredytów frankowych”!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *