Sprawy frankowe Legnica

Moimi Klientami są również osoby, których miejscem zamieszkania jest Legnica i okolice. Moja kancelaria ma siedzibę w Głogowie, co powoduje, że dojazd na spotkanie do kancelarii nie jest żadnym problemem, zwłaszcza odkąd powstałą droga S3. Legnicę dzieli od Głogowa niespełna 60 km. W tzw. “sprawach frankowych” współpraca z kancelarią w dużej mierze może odbywać się on-line, co dodatkowo niweluje znaczenie fizycznej odległości od kancelarii.

Do pewnego czasu tzw. “sprawy frankowe” toczyły się przede wszystkim w miastach, w których siedzibę miały banki. Od listopada 2019 r., na skutek zmiany przepisów, możliwe stało stało się wytoczenie sprawy przed sądem właściwym dla miejsca zamieszkania kredytobiorcy.

Tak zwane “sprawy frankowe” kredytobiorców, których miejscem zamieszkania jest Legnica i okolice, mogą toczyć się przed sądami w Legnicy. Na ogół sądem pierwszej instancji, z uwagi na wartość przedmiotu sporu, będzie Sąd Okręgowy w Legnicy. Sądem drugiej instancji jest w takim wypadku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

A jeśli chcesz porozmawiać o swoim kredycie frankowym, zapraszam Cię do skorzystania z dostępnych opcji kontaktu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji – zajrzyj również na strony: OfertaO mnie.